Şifalı Bitkiler

Eklem Ağrısını Yok Eden Şifalı Bitkiler

Eklem ağrısının bir çok sebebi olabilir. Bu ağrılardan kurtulmak için bir çok ağr kesici kullanmak zorunda kalıyoruz. Evde kolayca yapılabilecek bir kaç uygulama ile ağrı kesici kullanımını azaltmış olacaksınız.

1. Aloe Vera
Ağrının giderilmesi için analjezik görevi gören aloin ve emodin dahil 75’ten fazla potansiyel aktif bileşen içerir. Aloe ayrıca birkaç güçlü anti-enflamatuar bileşik içerir .

Eklem ağrısını yatıştırmak için aloe kullanmanın birkaç yolu vardır. Birincisi ağrılı bölgelere aloe vera ile masaj yapmaktır. İkincisi, aloe vera takviyesi alabilirsiniz. Diyabet ilacı, uyarıcı müshil veya diüretik ilacı alan kişilerin aloe içmeden önce doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

2. Okaliptüs
Okaliptüs, eklem ağrısı için her türlü krem ​​ve merhemde kullanılan iyi bilinen bir topikal analjeziktir. Ağrı kesici tedavileriyle birleşme eğiliminde olduğumuzda güçlü bir mentol kokusu vardır ve araştırmalar, okaliptüs kokusunun bile rahatlama sağlayacağını gösteriyor.

Okaliptüs bitkisinin yaprakları, şişliği ve iltihap ağrısını azalttığı düşünülen tanenler içerir. Daha önce hiç okaliptüs kullanmadıysanız, ürünü yaygın olarak kullanmadan önce alerjileri test edin. Ön kolunuza küçük bir miktar uygulayın döküntü veya kurdeşen gibi olumsuz reaksiyonları izleyin. 24 ila 48 saat içinde hiçbir şey olmazsa, ağrılı eklemlerinize okaliptüs uygulayın. Isırgan çayıyla eklem ağrılarını hafifletin

3. Zencefil
Zencefildeki aktif maddeye güçlü antienflamatuar ve antioksidan yetenekleri olan gingerol adı verilir. Romatoid artritli hastalarda zencefil kullanımı ile ilgili erken çalışmalar oldukça ümit vericidir ve bu güçlü bitkinin ağrı giderici faydaları konusunda araştırmalar devam etmektedir. Zencefil taze, kurutulmuş, toz halinde veya yağ halinde kullanılabilir

4. Yeşil Çay
Yeşil çay, birçok nedenden dolayı seçebileceğiniz en sağlıklı içeceklerden biridir . Beyin fonksiyonunun iyileştirilmesinden yağ yakımının arttırılmasına, yeşil çay genel sıhhati artırır. Aynı zamanda güçlü bir anti-enflamatuardır ve osteoartrit ve romatoid artritli insanlara büyük fayda sağladığı gösterilmiştir.

5. Zerdeçal
Hoş bir lezzetten ziyade, zerdeçal halk hekimliğinde çok uzun zamandır kullanılmaktadır. Bilim adamları şimdi zerdeçalda, kurkumin adı verilen aktif maddenin, anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğunu anlatmaktadırlar.

Leave a Comment