Pratik Bilgiler

Duşakabin Temizliği İçin Püf Noktaları

Duşakabin temizliği bayanların en çok sıkıntı yaşadığı durumdur. Bazen ne kadar uğraşsak da su lekeleri ya da kireç lekelerini yok etmek mümkün değildir. Sizinle paylaşacağımız yöntemle çok kolay bir şekilde beklemeden zaman kaybetmeden su lekesi ya da kireç lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler market ya da pazar poşetlerinden biri baskısız olmasına dikkat etmelisiniz boyası temizlediğiniz yere geçebilir. Cif ya da benzeri bir krem temizleyici ile poşeti biraz ıslatıp üzerine krem temizleyici döküp duşakabini güzelce ovalayın poşetiniz ovaladıkça kuruyacaktır sadece biraz ıslatıp devam etmeniz yeterlidir.
Duşakabin temizliğinde kullanmış olduğunuz kimyasallar kenarlardaki silikonlarda kararmalar ve küflenmelere sebep olabilir.

Ovaladıktan sonra sadece su tutup beklemeniz yeterlidir kurulamanıza bile gerek kalmayacaktır su ve kireç lekelerinden kolaylıkla kurtulacaksınız. Alternatif olarak da sirke ile temizleyebilirsiniz.
Özellikle cam ve plastik maddelerin oluşturduğu duşakabinlerde karşılaşılan en büyük sorun, inatçı su lekeleridir.
Su lekeleri zamanla kireç lekesine dönüşür ve duşakabin camını tamamen kaplamaya başlar.
Doğal bir temizlik malzemesi olarak tercih edeceğiniz sirke sayesinde, çok kısa bir zaman içerisinde inatçı su lekelerine veda edebilir ve daha parlak bir duşakabine kavuşabilirsiniz.

Leave a Comment