Sağlıklı Yaşam

Detoks Nedir Nasıl Yapılır?

Detoks vücudumuzdaki kötü toksinlerden kurtulmak için metabolizma hızınızı düzene koymak için sağlıklı yaşamak için hepimizin hayatında olması gereken bir yaşam biçimidir. Değişik renklerde içecekleri görünce kaçmak isteyebilirsiniz ama bu muhteşem içecekler sayesinde nasıl kilo verdiğinizi vücudunuzun hafiflediğini gördüğünüzde detoksunuzu herkese anlatmaya başlayacaksınız.

Bağısak sorunu yaşıyorsanız, mide sorununuz varsa, genç görünmek istiyorsanız ve daha sağlıklı bir hayat yaşamak istiyorsanız, vücudunuzu arındırmak istiyorsanız hatta kullandığınız bir çok ilaçtan da kurtulmak istiyorsanız hemen başlamalısınız.

Hamile iseniz yada son 6 ayda bir ameliyat geçirdiyseniz detoks için biraz daha beklemelisiniz.

1.Detoks

4 mandalina
1 misket limonu
6 guava
1 bardak (125 g) çilek

Portakalları ve limonları soyun. Portakal, misket limon ve guavayı, meyve sıkacağı için dilimleyin. Portakal, misket limonu, guava ve çilekleri bir meyve sıkacağına yerleştirin ve makineyi çalıştırın.

2.Detoks

1 misket limon
3 domates
2 salatalık
8 lahana yaprağı
3 sap kereviz
Limonu soyun. Limon, domates ve salatalıkları dilimleyin. Misket limon, domates, salatalık, lahana ve kerevizleri bir meyve suyu sıkacağına yerleştirin ve makineyi çalıştırın.

3.Detoks

1 diş sarımsak
Zencefil topuzu
1 kırmızı kıvırcık marul
8 havuç
Sarımsakları soyun. Sarımsak, zencefil, marul ve havuçları bir meyve sıkacağına yerleştirin ve makineyi çalıştırın. En kısa sürede tüketmeye çalışın.

4.Detoks

2 mayer limon
6 asya armudu
Zencefil topuzu
Limonu soyun ve limonları ve armutları meyve sıkacağı için dilimleyin. Armut, zencefil ve limonları bir meyve sıkacağına yerleştirin ve makineyi çalıştırın.

5.Detoks

4 kırmızı elma
3 kırmızı pancar
1 bardak (250 ml) hindistan cevizi suyu
Elma ve pancarları meyve sıkacağı için dilimleyin. Elmaları ve pancarları meyve sıkacağına yerleştirin ve makineyi çalıştırın. Çıkan suyu bir bardağa dökün, hindistan cevizi suyunu karıştırın ve mümkün olan en kısa sürede tadını çıkarın.

6.Detoks

2 adet olgun cennet hurması
Zencefil topuzu
1 küçük taze zerdeçal
1 su bardağı (125 g) nar tanesi
4 havuç
Hurma saplarını çıkarın ve meyve sıkacağına uygun şekilde kesin. Hurma, zencefil, zerdeçal, nar ve havuçları bir meyve sıkacağına yerleştirin ve makineyi çalıştırın.

Leave a Comment