Pratik Bilgiler

Deri Mont Nasıl Boyanır?

Günlük hayatımızda kullandığımız ve deri mont yada ceketlerin hep ilk günkü gibi parlak olmasını isteriz. Bu ürünler deri oldukları için düzenli bakıma ihtiyaçları vardır. Yanlış boyama yaptığınızda montunuz kullanılamaz hale gelecektir.

Deri montunuz güneş ışığına maruz kalarak zarar görmüş olabilir yada uzun süre kullanmadıysanız görüntüsünde bozulmalar ve kokular oluşabilir. Yanlış bir şekilde bakım yaptıysanız eskime ve yıpranmalar oluşabilir.

Her deri boyası ile montunuzu boyayamazsınız. Derinin türüne göre süet, nubuk yada yağlı deri ise özelliğine göre boya kullanarak doğru bakımı yapabilirsiniz.

 

Boyama İşlemi

 

İşleme başlamadan önce ceketinizi nemli bir bezle siliniz. Bu silme işlemi ceketinizin derisini nemlendirecektir. Çünkü nemli bir deri boyayı daha kolay emer. Ayrıca bu işlemle deri üzerinde bulunan toz taneciklerini de temizlemiş olacaksınız.

Boyanızın kullanım talimatında ne tür malzemelere ihtiyacınız olduğu belirtilir. Bu malzeme dışında malzemeler kullanmayın.
Deri ceket ve montlarınızı 3 aşamalı olarak boyamalısınız. İlk aşama astar görevi görür. İkinci aşama boyayı yayma, 3. Aşama ise deri yüzeyin tamamen boyayla kaplandığı aşamadır.

Deriyi boyadıktan sonra 24 sat beklemelisiniz. Boya üzerindeki izleri yok etmek için parlatma işlemini temiz bir bez ile üzerini silebilirsiniz.

Leave a Comment