Pratik Bilgiler

Deri Böceği Nedir ve Nasıl Yok Edilir?

Deri böceklerinin vücutları çok yumuşaktır. Deri böcekleri, daha çok deriden yapılmış giysileri ve deriyi kemirirler ve beslenmelerini bu şekilde sağlarlar. Bu böcek türleri uyuz böceği türlerinden biridir. Sarı, siyah ve kahverengi renklere sahip olan deri böceklerinden ilaçlama ile kurtulmak mümkündür.
Kolaylıkla ayırt edilebilen deri böcekleri, deri böceği ile mücadelede kullanılan özel kimyasal ilaçlar sayesin de tamamen yok edilebilmektedir. Oldukça küçük ve minik böceklerdir. 2 veya 4 mm boy uzunlukları vardır ve deri böcekleri 2 yıl kadar yaşayabilmektedirler. Deri böcekleri, bir yıl içerisinde 3 ila 6 kere yumurta bırakırlar.
Deri Böceği tekstil atölyelerinin olabileceği her yerde bulunabilirler. Mağazalar, fabrikalar, depolar, tekstil atölyeleri, dericiler, halı fabrikaları ve evler de bulunma olasılıkları çok yüksektir. Bu tür yerler de üretilen veya bulunan ürünler ile beslenen böcek hayatını devam ettirmek için bu alanlar da yaşarlar.

Deri Böceği Nasıl Temizlenir?
Deri böceği kesinlikle tedbir alınması gereken bir böcek türüdür. Deri böceğinden temizlenen yerler de daha sağlıklı bir yaşam sürersiniz. Deri böcekleri isminden de anlaşılacağı gibi hayvan ve insan derisine girerek beslenen bir böcek türüdür.
İnsan ve hayvan derisine nüfuz eden böcekler uyuz hastalığına sebep olmaktadırlar. Bu böceklerin iki çeşidi bulunmaktadır. Uyuz hastalığına neden olan bir diğer sorun ise evimiz de, işyerimiz de yaşam bölgelerimizde bulunmalarıdır. Bu böcekler deri gibi hayvansal gıdalarla beslenen türlerdir. Ev ortamında tek yaşayabileceği yer vücudumuzdur.
Bir yemek kaşığı çay ağacı yağı ile bir yemek kaşığı zeytin yağını karıştırarak kaşınan bölgeye günde iki kez sürülmelidir. Bu yöntemi üç hafta kadar sürdürmelisiniz. Bu şekilde parazitlerden tamamen kurtulabilirsiniz. Çay ağacı yağını süt veren anneler ve hamileler asla kullanmamalıdır.

Leave a Comment