Pratik Bilgiler Şifalı Bitkiler

Defne Yaprağı Yakmanın Faydalarını Biliyor musunuz?

Evimizde sıkça kullandığımız nimetlerden biri defne yaprağıdır. Et yemeklerine lezzet katmak için kullanıldığı gibi bakliyatların böceklenmemesi için de en çok tercih edilen bitkilerden.

Bir de bunun farklı faydalarından bahsedelim kurutup yakmayı mutlaka denemelisiniz.
Yaprak yakmak yıllarca stres atmak amacıyla kullanılmış. Yapraklardaki kimyasındaki lifler yandıkları zaman zihni sakinleştiren bir duman oluşturup zihnin sakinleşmesini sağlar.

Bu yüzden defne yaprağı yakmak kişinin kaygı endişe durumlarını azaltır.
Defne yaprağı vücut için gerekli olan vitamin ve minerallerle doludur. Bu sebeple, defne yapraklarını yakmak ve sindirmek bağışıklık sisteminizi artırma kapasitesine sahiptir.

Yakılan defne yaprakları sıklıkla kronik yorgunlukla mücadele etmek için kullanılır.Defne yapraklarındaki pinenler, sineol ve elemisin gibi bazı maddeler yorgunluk hissi ile mücadele eder ve dumanı teneffüs edenlere keyifli bir enerji artışı sağlar.
Defne yaprakları, tıkalı solunum yolları ve akciğerlere yardımcı olabilecek doğal bir çaredir. Tüm problemlere neden olan kötü mukus ve balgamın ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Yaprakları yakmak yerine, taze olanları sıcak suya atın ve burnunuza çekebileceğiniz buharlı bir su oluşturabilirsiniz. Bu koku baş ağrınızı yok edecektir ve sinüslerinizi rahatlacaktır.

Leave a Comment