El İşleri

Damacanadan Oyuncak Sepeti Yapmak

Küçük çocuk bulunan evlerde yaşanan ortak sorunlardan biri olan küçük oyuncakların saklanmasında kullanılan bu sepetler, hem evin toplanması hem de çocukların oyuncaklarının daha uzun süre saklanması için idealdir.

Damacanadan oyuncak sepeti yapımı için ilk olarak büyük su şişesinin tepe kısmından dikkatli bir şekilde kesin. Bu aşamada pet şişenin çizgilerinden yardım alıp düz bir kesim sağlayabilirsiniz. Sonrasında kesilen yerlerin keskinliğini önlemek için ince bir kumaş parçası ya da renkli bantlar ile kesilen alanın çevresini şerit şeklinde kaplayın.

Oyuncak sepeti yapımının ikinci aşaması olarak rahat taşıma için gerekli olan sapların yapımına geçin. Bu aşamada ısıtılmış bir demir çubuk ile delik açabilirsiniz. Eğer bu şekilde bir yöntem kullanmak istemiyorsanız, keskin ince uçlu bir alet ile de delme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Delme aşamasından sonra halata benzer kalınlıkta iki adet aynı boyda ipi bu deliklerden geçirip düğümleyerek sepet saplarını yapabilirsiniz.

Bu fikri kullanarak sadece oyuncak sepeti değil çeşitlendirerek saksı, kalemlik, dolap içi saklama çözümleri çeşitlendirebilirsiniz.

Leave a Comment