Şifalı Bitkiler

Cilt Sorunlarına ve Lekelere Son Veren Mucize Yağ

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan kantaron yağı, mikroplara ve çeşitli hastalıklara karşı oldukça güçlü bir silahtır. Birçok alanda tedavi amaçlı olarak kullanılabilen kantaron bitkisi, direk cilde uygulanabildiği gibi aynı zamanda da ağız yoluyla da tüketilebilir. Kantaron yağı özellikle deride oluşan yara ve tahrişlerin yanı sıra çeşitli kazalar sonucunda oluşabilen kanamaların durdurulmasında da kullanılmaktadır.
Hücre yenileyici özelliği olan kantaron yağı yara ve yanık tedavisinde hızlı ve olumlu sonuçlar vermektedir. Bu nedenle kantaron yağının en çok kullanıldığı alan deri ve cilt hastalıklarının tedavisidir.

1. Yara ve Enfeksiyon Tedavisi
Antiseptik özelliğine sahip olan kantaron yağı, mikroplara karşı adeta savaş açmaktadır. Mikroplar nedeniyle oluşan enfeksiyonlarda ve çeşitli yaralarda hızlı bir şekilde iyileşme sağlamaktadır. Aynı zamanda yaraların enfeksiyon kapması sonucunda oluşabilen iltihaplanmayı önleyici özelliğe sahiptir.
Hücre yenileyici özelliğine sahip olan kantaron yağını bal takviyesi ile doğal ve güçlü bir antibiyotiğe dönüştürerek çeşitli yara tedavilerinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kanamayı da kısa sürede durdurmaktadır.
Kantaron yağını ameliyat izlerinin tedavisinde de kullanmanız mümkün. Dikişli bölgeye uygulayacağınız kantaron yağı, düzenli kullanım ile dikiş izlerinin tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

2. Yanık Tedavisi
Kantaron yağı, çeşitli yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Hücre yenileyici özelliği ile yanık oluşan bölgenin kısa sürede iyileşmesi ve hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yanık oluşan bölgedeki acıyı hafifletme özelliğine de sahiptir.
Cilt sağlığı bakımından oldukça önemli olan kantaron yağı, kaza sonucu oluşan yanıkların yanı sıra güneş yanıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Uzun süre korumasız ve bilinçsiz güneşlenme sonucunda oluşan yanıkların tedavisinde kısa sürede iyileşme sağlamaktadır. Aynı zamanda yanık nedeniyle vücutta oluşan ağrı ve acının ortadan kalkmasını da sağlamaktadır.

Kantaron yağı yanıkların yanı sıra bebeklerde sıkça rastlanılan pişik tedavisinde de kullanılmaktadır. Ancak bebeklere uygulanacak kantaron yağının su ile inceltildikten sonra kullanılması önerilmektedir. Aynı zamanda su ile incelttiğiniz kantaron yağını bebeklerin karın ağrıları sırasında karın bölgesine sürerek ağrılarının hafiflemesini de sağlayabilirsiniz.

3. Romatizma Tedavisi
Ağrı tedavisinde sıkça kullanılan kantaron yağı, çeşitli nedenlerden dolayı kaynaklanan ağrıları en aza indirmektedir. Oldukça ağrılı bir rahatsızlık olan romatizmada da kantaron yağı ile ağrıların an aza dindirilmesi amaçlanmaktadır. Romatizma ağrılarının yanı sıra kas ve eklem ağrılarında da olumlu sonuçlar vermektedir. Ağrı tedavisinde kullanılan kantaron yağına ardıç ve kekik karıştırıldığı takdirde alınan sonuç daha etkili olacaktır.

4. Saç Bakımı
Hava koşulları, kullanılan kozmetik ürünler ve yüksek ısılı cihazlar nedeniyle yıpranan saçların tedavisinde de kantaron yağından faydalanılmaktadır. Hücre yenileme özelliğiyle bilinen kantaron yağı saçların gürleşmesini ve güçlenmesini sağlamaktadır. Saç dökülmesinden şikayetçi kişiler ve saç derisinde egzama olan kişiler banyo öncesinde kantaron yağı ile saçlarına masaj yaptıktan sonra saçlarında yarım saat bekletip yıkayabilirler. Düzenli uygulama ile kısa sürede olumlu sonuç alacaklardır.

5. Akne Tedavisi
Özellikle ergenlik dönemindeki genç kızların kabusu olan sivilce ve akne oluşumundan bu doğal tedavi yöntemi ile kurtulabilirler. Pürüzsüz bir cilt için kantaron yağı oldukça etkilidir. Hücre yenileyici özelliği ile cildin ihtiyacı olan bakımı sağladıktan sonra pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Leave a Comment