Cilt Bakımı Şifalı Bitkiler

Çay Ağacı Yağının Faydaları Nelerdir ?

Kurtarıcı bir yağ olan çam ağacı yağının mucizesine inanamayacaksınız. Parlak bir cilt için sağlıklı saçlar için hatta sivilce açık yaralar için uygulanabilir. Aktarlardan ve kozmetik ürün satan bir çok mağazadan yada internet sitelerinden de satın alabilirsiniz.
Soğuk algınlığına iyi gelir. Öksürük, bronşit, grip, nezle gibi rahatsızlıklara karşı yarar sağlar. Balgam söktürücü özelliği vardır. Soğuk algınlığında gece yatmadan göğüs kısmı yağ ile ovulursa rahat uyumayı sağlar.

Küçük kesiklerin mikrop kapmasını engeller. Kolay iyileşmesine yardım eder. Açık yaraların enfeksiyon kapmasını önler. Öncelikle kesilen kısım su ve sabun ile temizlenir. Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ile bir damla çay ağacı yağı karıştırılır. Yaraya sürülerek yaranın üzeri bandajla kapatılır. Yara kabuk bağlayana kadar günde bir yada iki kez işlem tekrarlanır.

Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardım eder. Vücuttaki toksinleri atmanın birçok yolu vardır. Cilt gözeneklerini açarak, vücudu nemlendirerek yada terleyerek toksinleri atmak mümkündür. Terlemeyi sağlayarak vücuttaki toksinleri atar.

Kas ağrılarını hafifletir. Burkulma sonucu oluşan kas ağrılarında iyileşme sürecini hızlandırır.

Antibakteriyel özellikleri vardır. İç bakteriyel enfeksiyonlara iyi gelir. Mide, kolon, bağırsak, idrar yolları ve boşaltım sisteminde bakteriyel enfeksiyon oluşumunu engeller.

Yaralar, kesikler, böcek ısırıkları ve arı sokmalarına karşı uygulanabilir.

Siğillere karşı kullanılabilir.

Ciltteki leke görünümünü yok eder.

Leave a Comment