Pratik Bilgiler

Bulaşık Makinesinde Kötü Kokulardan Nasıl Kurtulunur?

Bulaşık makinesindeki kötü kokular kadınların en fazla şikâyet ettiği konulardan biridir. Özellikle makinede kalan yemek artıkları belirli bir zaman sonra makinede kokuya neden olur. Kadınların en büyük derdi olan bu kokulardan kurtulmak ise sanıldığının aksine son derece kolaydır.

Bulaşık Makinesinde Oluşan Kötü Kokuların Nedenleri
Bulaşık makinesindeki kötü kokuların nedenleri genellikle müşteri kaynaklı nedenler olarak karşımıza çıkar. Bunlardan en önemli nedenlerin başında bulaşık makinesi içinde bekleyen bulaşıklar gelir. Özellikle az kişinin yaşadığı evlerde bulaşık makinesi hemen dolmadığı için bulaşıklar makine içerisinde bir süre bekler. Bu durum da bulaşıklarda koku oluşmasına ve bu kokunun makinede kalıcı hale gelmesine neden olur.
Bulaşık makinelerindeki filtrenin tıkanması da kokuya neden olur. Kirli su filtresi kimi zaman yemek artıkları sebebi ile tıkanır. Bu durum da bulaşık makinesinin kötü kokmasına neden olur..

Bulaşık Makinesinde Oluşan Kötü Kokuların Çözümleri
Bulaşık makinesindeki kötü kokuların çözümü olarak da doğal yöntemler kullanmak daha yerinde olacaktır.
Bu kokulardan kurtulmak için bulaşık makinenizin içini sirke, limon ya da limon tuzu ile temizleyebilirsiniz. Böylece en doğal yoldan bulaşık makinesinde oluşan kokular giderilmiş olur.

Leave a Comment