Sağlıklı Yaşam

Bitkisel Yağlarla Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Hemen hemen herkes cildinizin ve vücudunuzun sıkı görünmesi için spor yapmanız ve kas dokunuzu geliştirmeniz gerektiğini söyler. Peki her spor yapanın vücudu, özellikle cildi sıkı mı görünür? Özellikle diyet sonucunda belli bir kilo vermiş kişilerin vücudu sıkı görünmeyebilir. Ne kadar incelirseniz incelin vücudunuzun sıkı görünmesi için ekstra dokunuşlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sıkılaşmayı doğal yöntemlerle sağlamak isterseniz size önerimiz bitkisel yağlar olacak, sözü çok uzatmadan etkili tariflere geçelim;

Bitkisel Yöntem 1:
Malzemeler
2 yemek kaşığı kuşburnu tohumu yağı ( cildin alt tabakalarına nüfuz ederek, hücreleri yeniler ve kolajen üretimini arttırır. )
2 yemek kaşığı badem yağı ( cilt üzerinde sıkılaştırıcı ve kırışıklık giderici etkisi vardır. )
5 damla servi yağı ( kılcal damarları kuvvetlendirir ve kan akışını düzenler. )
5 damla sardunya yağı ( cilde doğal rengini veren melanin maddesinin üretimini arttırıcı etkisi vardır. )
3 damla buhur yağı ( pH dengesini sağlar ve ciltteki izlerin ve lekelerin kaybolmasına yardımcı olur. )

Hazırlanışı ve uygulanışı
Tüm yağları bir cam şişe içerisine koyun ve ağzını kapadıktan sonra 1-2 dakika iyice çalkalayın. Daha sonra bu karışımı sıkılaşmasını istediğiniz bölgelerin üzerine dökerek masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Bitkisel Yöntem 2 :
Malzemeler
E vitamini yağı
Deniz tuzu
Kakao yağı
Streç film

Hazırlanışı ve uygulanışı
E vitamini yağını kakao yağı ile karıştırarak karın ve göbek bölgenize bu karışımla masaj yapın. Ardından streç filmle bu bölgeyi iyice sarın. En az yarım saat bu şekilde bekledikten sonra duşa girin ve duşta deniz tuzu ile bu bölgeleri ovalayarak üstteki ölü hücrelerin dökülmesini sağlayın. Ilık suyla bu bölgeyi durulayıp nazikçe kuruttuktan sonra isterseniz nemlendirici sürebilirsiniz. Bu işlemi haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Streç film sarılı iken tempolu yürüyüş yapmak veya egzersiz yapmak etkisini arttıracaktır.

Bitkisel Yöntem 3 :
Malzemeler
Bir fincan kahve telvesi
6 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
3 yemek kaşığı şeker

Hazırlanışı ve uygulanışı

Malzemeleri birbirine karıştırdıktan sonra cam bir kap içine alarak 30 saniye mikrodalgada ısıtın. İyice karıştırarak hava geçirmez bir kaba dökün. Haftada bir kullanacağınız bu karışımı baldır bölgenize ve uyluklarınıza sürerek iyice masaj yaptıktan sonra sıkıca film streç ile sarın. 1 saat bu şekilde bekledikten sonra duşa girip temizleyin ve bacaklarınızı kurutun.

Leave a Comment