Sağlıklı Yaşam

Basenlerden Kurtulmanın En Kolay Yolu

Basen eriten bazı gıdaları tüketerek hem kilo verir ve hemde hızlı bir şekilde yağ yakarsınız. Beslenme alışkanlığınız da yapacağınız minik değişikliklerle basenlerinizi eritmek çok kolay. Kilo verirken sıkılaşıp ince görünmenizi sağlıayacak besinler şunlardır:

1- Greyfurt
İçerdiği yüksek ölçüde enzim ve bol su ile yağ yakmanıza sağlar. Hastalıklara iyi gelen greyfurtun suyunu sıkarak veya tam biçimde ara öğünlerde kullanabilirsiniz.

2- Yumurta
Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan yumurtayı basen eritmek içinde kullanabilirsiniz.Adale yapmak ve enerji almak için kullanılan yumurta uzun süreli tokluk hissi yarattığından basenlerdeki yağlarınızı yakmayı kolaylaştıracaktır.

3- Yoğurt
Düzenli diyetlerde genellikle ara öğünde verilen düşük kalorili yoğurdun içine zencefil, tarçın ve zerdeçal gibi baharatları ilave ederek daha hızlı yağ yakabilirsiniz.

4- Tavuk eti
Vücuda protein alımı bakımından bomba tesiri yaratan tavuk eti, çiğnemesi basit olduğundan hazmedilmesi de basit olur. Tokluk hissi veren tavuk etini haftada 3 veya 4 kere tüketmenizi tavsiye ederiz.

5- Roka
Mineral ve vitamin açısından çok zengin olan roka tokluk hissi vererek yağ yakmanıza kolaylaştırır.

6- Kuru fasulye
Kabızlık, şişkinlik hissini gidererek, bağırsakları çalıştıran kuru fasulye kalsiyum açısından zengindir. Metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanızı kolaylaştırır.

7- Yeşil çay
Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Her sabah ve akşam bir fincan yeşil çay içtiğinizde daha sıkı bir cilde kavuşur ve kanser tehlikeniz %18 oranında azaltırsınız.

8- Limonlu su
Hazmı kolaylaştırıp, kabızlığı gideren limonlu suyu her sabah aç karnınızı tükettiğinizde bedenin gece boyu kaybettiği vitamin ve mineralleri de yerine getirmeye dayanakçı olur.

Leave a Comment