Sağlıklı Yaşam

Basen ve Göbek Yağlarından Kurtulun!

Fiziki görünümünden memnun olmayıp vücudunun yağ biriken bazı bölgelerindeki yağları yakmaya çalışarak formda görünmek isteriz. Tıpkı göbek eritme, kalça büyütme, gıdı küçültme gibi bazı etkili spor egzersizleri gibi basen bölgesindeki yağları da kolaylıkla yakabilirsiniz.
Vitrinde gördüğünüz şık bir kombini üzerinizde hayal ettiğinizde çok güzel dursa da giydiğiniz zaman istediğiniz gibi durmayabilir. Oldukça şık bir pantolon giymeye heveslendiyseniz ama basenleriniz yüzünden dilediğiniz gibi durmadıysa üzülmeyin basenleri eritmenin de yolları vardır.
Basenlerdeki yağları eritmek için ana öğünlerden yarım saat sonra 1 fincan kadar mate çayı ya da yeşil çay tüketebilirsiniz. Her gün iki fincanı aşmayacak kadar bitki çayı tüketmek, vücuttaki toksinleri dışarı atacaktır.

Basen Eriten Doğal Kür:
Rezene, kuşburnu, papatya, sinameki, biberiye ve funda yaprağını karıştırarak çay yapar gibi demleyin. Her sabah uyandığınızda 1 bardak kadar tüketmeyi alışkanlık edinmeye çalışın. Bu karışım sayesinde başta basenler olmak üzere selülitleriniz de gidecek.

Basen Eritmenin Püf Noktaları
Neredeyse her kadının problemi olan basen bölgesindeki yağlanmadan, sıkı diyet ve egzersiz programları yerine günlük yaşantınıza uyarlayacağınız 5 alışkanlıkla kurtulabilirsiniz. Hızlı ve zorlu diyetler yerine uygulayacağınız bu adımlar, kilonuzun kalıcı olmasına da yardımcı olur. Sizler için 5 adımda basen eritmenin yolunu araştırdık.

YÜRÜYÜŞ
Basenlerinizden tamamen kurtulmak istiyorsanız, günde en az 40 dakika yürüyüş yapmalısınız. Yürüyüş bacaklardaki kan dolaşımını arttırarak yağ kaybını sağlar.

BİSİKLET
Bisiklet sürerken basen, bacak ve karın kasları yoğun bir şekilde çalışır. Bu nedenle akşamları yarım saat bisiklet sürmek, kısa sürede hem basen hem de göbek yağlarından kurtulmanızı sağlar.

EGZERSİZ
Basen bölgesinde oluşan yağlanmanın önüne geçmek için pilates ve dans gibi egzersizler yapabilirsiniz.

SU
Bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırmak ve bu sayede daha fit bacaklara sahip olmak için su içmek şart. Günde en az 2 litre su içmelisiniz.

SAĞLIKLI BESLENME
Yağlı, şekerli ve bol kalorili besleniyorsanız, aldığınız her kilo basenlerinizin fazlalaşmasına neden olur. Sağlıklı ve fit bir vücut için beslenme düzeninize mutlaka dikkat etmelisiniz.

Leave a Comment