Şifalı Bitkiler

Bal ile Kudret Narını Karıştırıp 1 Gün Sonra Yiyin!

Kudret narı meyvesi mineral ve vitamin bakımından zengindir. İçeriğinde demir, kalsiyum, fosfor, B vitaminleri bulunur. Bazı araştırmalarda kadınların kısırlık rehabilitasyonunda tabii fayda sağladığı gözlemlenmiştir. Seçenek tıpta sıklıkla kullanılır. Bazı aktarcılar kudret narı, zeytin yağı ve balı karıştırıp satıyorlar. Bu karışım mide ve bağırsak sorunlarına iyi geliyor. Kudret narının biraz acı tadı olduğundan bal ve zeytin yağı ile harcanıyor. Ayrıca aktarcıdan almak istemeyenler evde de hazırlayabilir. Kabakgiller ailesine ait kudret narı insan sağlığına bir hayli fayda sağlar.

KUDRET NARININ YARARLARI NELERDİR?
– Sindirim hastalıklarının başında gelen kabızlık sindirilmeyen yemeklerin kalın bağırsakta birikmesi ile ortaya çıkar. Bu hastalık çok ciddiye alınmasa da ilerleyen zamanlarda önemli bağırsak sorunlarına neden olabilir. Uzmanlar günde bir kaşık kudret narı, bal ve zeytin yağı karışımı harcayarak bağırsaklarda biriken gıda atıklarının çözülmesine destekçi olduğunu söylüyor. Böylece kabızlık sorunu giderilmiş olur.

– Yapılan bazı araştırmalarda kudret narının vücutta tümöre dönüşme ihtimali olan hücrelerin sağlığını koruduğu tespit edilmiştir. Özellikle meme kanserindeki hücrelerde tesirli olan kudret narının tesirlerinden faydalanmak için kumpaslı yenmesi gerekir.

 

– Eskiki insanlar yanık tedavisinde de kudret narını kullandıkları ve pozitif sonuçlar aldıkları öğreniliyor. Kudret narının meyvesinin çekirdeğini çıkartıp zeytin yağı ile ezip bir kavanoza koyun. Yanık esnasına hemen müdahale edebilirsiniz. Buzdolabında muhafaza ederek bir yıl müddetince kullanabilirsiniz.

– E vitamini ve protein bakımından zengin olan kudret narı bağışıklık sistemini güçlendirmede tesirlidir. Bedene gıda, hava ve çevresel tesirlerden dolayı giren virüslere karşı kalkan oluşturur. Hastalıklara yakalanma oranını düşürür.
– Kudret narı vücutta en fazla karaciğere fayda sağlar. Sanki karaciğerin yenilenmesinde ve temizlenmesinde yardım olur. Bu sayede cilt hastalıklarına da iyi kazanç. Bedendeki yağ oranını azaltan kudret narı irinli sivilce ve sivilce yaradılışını da önlemiş olur.

– Kandaki zehirli maddeleri de temizleyerek kan hücrelerini dengeler. Yapılan bir farklı araştırmada kudret narının kandaki şeker oranı açısından da tesirli olduğu şeker hastalarının rahatlıkla yiyebileceği bir meyve olduğu ortaya çıkarılmıştır.

KUDRET NARI BAL KARIŞIMI
10 tane kudret narının çekirdeklerini çıkartıp geri kalan kısmını blendırdan geçirin içerisine bir su kadehi zeytin yağı ve bir su kadehi bal ilave ederek iyice karıştırın bir kavanoza koyup buzdolabında bekletin. Ertesi gün kullanmaya başlayın.

Leave a Comment