Doğal Tedaviler

Antibiyotik Etkisi Gösteren En Doğal Besin Propolis

Mikroplar artık Antibiyotiklere karşı direnç kazanmaya başladı bu yüzden antibiyotikler etkisini yavaş yavaş kaybediyor. Bal arılarının kovanlarını her türlü tehlikeye hastalığa, soğuk ve sıcağa karşı korumak için doğadan topladıkları ve propolis adı verilen bu karşımın çok zengin içeriğe sahiptir.

Propolisin antibiyotik değeri var. Piyasada 3 ya da 5 çeşit antibiyotik var, bu antibiyotiklere karşı da mikroplar giderek direnç kazanıyor. Belki de gelecek 15-20 yıl sonra antibiyotik kullanmayacağız. Ama propolis öyle değil, doğal olduğu için çok iyi bir antibiyotik özelliği taşıyor. Antibiyotik yerine propolis tüketmeliyiz.

Özellikle meşe propolisinin dünyaca bilinen Brezilya’nın kırmızı propolisinden daha değerli olduğuna dikkat çeken Kolaylı, ancak bu ürünün Türkiye’de arıcılar tarafından yeterince toplanmadığına dikkat çekti. Propolisin vücuttaki sağlıklı hücreleri korurken, kanser hücrelerinin gelişimini durdurduğu kanıtlanmıştır.

Özellikle kış aylarında yaygınlaşan grip enfeksiyonlarına karşı, propolis, bal ve zencefil tüketilmesini tavsiye ederiz.

Leave a Comment