Cilt Bakımı

Anında Cilt Beyazlatan Maske

Bu doğal maske sayesinde daha ilk uygulamada cilt renginizin açıldığını göreceksiniz. En etkili cilt beyazlatma yöntemidir. Bu maske sayesinde sadece cilt beyazlama olmayacak kırşıklıklarınız azalacak pürüzsüz porselen gibi bir cildiniz olacak.

Maske için gerekli malzemeler ve yapılışı
1 kase arpayı tavaya koyun ve ocakta ısıtın.Arpayı orta ateşte güzelce kavrulana kadar karıştırın.Rengi iyice koyulaşana kadar kavurduğunuz arpayı soğumaya bırakın.Soğuduktan sonra blendırdan geçirin.

Blendırdan geçirdikten sonra toz haline gelen arpayı tel süzgeçten geçirin.Toz halindeki arpadan 2 kaşık alıp cam bir kaseye koyun ve üzerine hamur kıvamına gelecek kadar su ilave edin.

Maskeniz hazır cildinize masaj yaparak uygulayın ve maskeniz kuruyana kadar bekleyin.Kuruduktan sonra ovarak çıkarın.Bu maskeyi haftada 1 uygulayabilirsiniz

Arpanın içerisinde Bvitamin kompleksi,demir,kalsiyum,magnezyum,mangonez,selenyum,çinko,bakır,amino asitler,diyet lifideto glukan ve çeşitli antioksidanlar açısından zengin bir tahıldır. Cilt beyazlatma ve özellikle kırışıklıkları gidermede çok etkili bir maskedir.

Leave a Comment