Doğal Tedaviler Sağlıklı Yaşam

Alerjiyle Savaşan Bitkiler

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte birçok insanın şikayet ettiği bahar alerjisi, burun akıntısı, solunum yollarındaki rahatsızlıklar, astım ve alerjiye bağlı kaşıntının bitkisel yollarla tedavisi mümkündür. Vitamin yetersizliği vücuttaki bağışıklık sisteminin zayıflamasına, bunun da alerjik hastalıkların daha kolay yerleşmesine neden oluyor.

 

Andız bitkisi
Andız bitkisinin kökünün ve çiçeğinin tedavi için kullanılmaktadır. Ayrıca papatyanın da iyi bir antibiyotik olması dolayısıyla vücuttaki mikroorganizmaların canlandırılması amacıyla her zaman kullanabilirsiniz.

 

Civanperçemi
Civanperçemi otu olarak bilinen bitkinin demleme yöntemi ile kullandığınızda alerjik hastalıklar için çok faydalıdır.

 

Huş ağacı
Alerji tedavisinde huş ağacının tomurcuk ve yapraklarının da kullanıldığını anlatan , huş ağacının tomurcuklarının mutlaka Nisan ayında toplanması ve hemen tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Kırlangıç otu
Alerjik hastalıklarla ortaya çıkan kaşıntı ve sivilce sorununun da doğal çözümü olan kırlangıç otudur. Bahar aylarında bol miktarda bulunan Kırlangıç otundan alınan sütün direk sivilcelere uygulanmasıyla rahatsızlığın bir kaç saat içinde rahatlama olacaktır. Kırlangıç otunun yapraklarının kaynatılarak bir bezle vücuda uygulanması tavsiye edilir.

Leave a Comment