Sağlıklı Yaşam

Akupunktur ile Şişmanlığın Tedavisi

Tedaviye başlamadan önce gerekli bilgilere sahip olmak,herkes için çok önemlidir. Hemen netice alınacağını, daha açık deyimle bir-iki seansta her sorununun halledileceğini düşünenler hayal kırıklığına uğrarlar. Her başarının altında uzun süren çabaların yattığını unutmamalıyız.

Özellikle birinci derecede insan sağlığı ile yakın ilişki içinde olan tıp mesleğinin önündeki engel ve tehlikelerin en büyüğü, şarlatan doktor ve daha da vahimi doktor olmayanların insan sağlığını hiçe sayarak çeşitli aldatmacalarla kandırdıkları kişileri tedavi etmeye kalkmalarıdır.
Yurdumuz bu konuda bulunamayacak ölçülerde rahat olanaklar sağlıyor.
İnsanların sorunlarını en kısa ve basit olarak halletme düşünceleri özellikle sosyal güvenceleri olmayanlar için, ilk bakışta bir miktar hoş görüyle karşılanabilir diye düşünülebilir.

En büyük tehlike de burada başlıyor. Sağlığın geriye dönüşü olmayacak şekilde bozulmasına yol açacak böyle bir davranış biçimini savunmanın en küçük bir mantığı bile yok. Çok basit diye düşünülen bir ağrının temelinde yatan sebebin çok ciddi bir şey olduğunu öğrendiğimizde, elimizden bir şey gelmeyecek durumda olduğumuzu görmek ve bundan pişmanlık duymak, bu aşamada bize hiçbir olumlu bir sonuç getirmeyecektir.
Fazla kilolarını ciddiye almadan yaşamaya devam eden bir çok insan orta yaşın üstüne çıktığında, kilolarının sebep olduğu bozukluklara sadece üzülecekler ve ellerinden daha fazlası gelmeyecektir.
Aslında en ucuz tedavi yöntemi koruyucu önlemlerdir.
Hastalıklar ortaya çıktıktan sonra onları tedavi etmek çok daha büyük maliyetlere yol açar.

Leave a Comment