Şifalı Bitkiler

Adet Söktürücü Şifalı Bitkiler

Adet her bayanın yaşamı boyunca yaşayabileceği zaman zaman sapmalar, yanlış gün hesaplamaları, adet sancısı ve zamansız adet kanamaları ile karşılaşabileceği bir durumdur. Kadınların günlük yaşamda üzüntü, stres gibi sıkıntıları adet düzenine etkilemektedir. Adet günü için hesaplama yapılsa bile saat gibi işleyen bu sistem bazı faktörler ile birlikte sapmalara neden olabilmektedir.

Adet bozuklukları ve aşırı adet sancılarının araştırılması gerekir, bayanların üreme sistemi üzerinde oluşabilecek tüm hastalıkların belirtilerinin başında adet düzensizlikleri gelmektedir.

 

Adet Söktürücü Bitkiler ve Çaylar
Adet kanamasını söktürmek ve söktürmeye destek olmak için civanperçemi, papatya, maydanoz, nane, nergis, safran, kimyon, anason, rezene, havuç tohumu, karabaş otu, adaçayı gibi bitkileri bitki çayı şeklinde tüketilerek içilebilir.

 

Zencefil çayı
Zencefil çayı, rahmin içini temizler ve bölgede iltihap ile kist oluşumunu önler. Ayrıca rahim ve yumurtalık kanserini de tedavi edici özelliktedir. Bal ile karıştırılarak toz formunda tüketilebileceği gibi çayı da demlenebilir.Kabuğunu soyduğunuz taze zencefili 1 fincan sıcak suya ekleyin. 10 dakika boyunca demleyin.Tadı acı olabilir. Tüketmekte zorlanırsanız içerisine bal ekleyebilirsiniz.

 

Kekik çayı
Kekik çayı rahimdeki iltihaplanmayı önler ve rahim içindeki hastalıkları tedavi eder. Yemeklere eklenerek veya çayı demlenerek tüketilebilir. 1 fincan sıcak suya 1 tutam kekik ekleyip 10 dakika demleyin. Kekik çayını adet dönemi yaklaşırken günde 3 defa tüketin.

 

Biberiye çayı
Biberiye, adet söktürücü özelliğinin yanı sıra regl ağrısını azaltan ve rahimde oluşan kistlerin yok edilmesini sağlayan bir bitkidir. 1 fincan kaynar suya 1 çay kaşığı biberiye ekleyip 10 dakika demleyin.İsterseniz çaya limon da ekleyebilirsiniz. Adet döngünüze göre adet görmeye başlayacağınız günden birkaç gün önce biberiye çayı tüketerek adetin tam gününde başlamasını sağlayabilirsiniz.

Leave a Comment