Doğal Tedaviler Şifalı Bitkiler

7 Zeytin 1 incir Mucizesi

Zeytin ve İncir, Kur’an-ı Kerim’de adı geçen en şifalı besinlerdendir. Faydaları saymakla bitmez ve bu mucize iki besin Japon bilim adamlarının da ilgisini çekmiş ve araştırma yapmışlar. Araştırmalarına göre her gün 7 zeytin 1 incir tüketenler bu hastalıklardan kurtuluyormuş.

 

– Vücudun gün boyu temizlenmesini sağlar çünkü ikiside çok güçlü antioksidandır. Bu sayede genç hücrelerin sayısı artacağından insanı gençleştirir ve yaşlanmayı geciktirir.

– Beyin hücrelerini korur ve zekayı geliştirir. Hamile ve gelişim çağındaki çocukların mutlaka bu besinleri tüketmesini uzmanlar tavsiye ediyor.

– Ruhsal sorunların yaşanma olasılığını azaltır ve sinir hücrelerini yeniler. Kişilik bozukluğu ve depresyon yaşayanlara özellikle tavsiye edilir.

– Laktoz alerjiniz varsa sütten alamadığınız kalsiyumu bu muhteşem ikiliden alabilirsiniz.

– Kilo verdirir çünkü gün içerisinde yağ yakımını hızlandırır. Tokluk hissini arttırma özelliğine sahip olduğundan incir ve zeytin kilo almayı da engeller.

– Sabah kalkar kalmaz ve gece yatmadan 7 incir 1 zeytin yenmelidir. Çünkü bu vakitler vücudumuzun yenilenme saatleridir.

– Şeker hastaları da rahatlıkla kullanabilir çünkü kan şekerini dengelemektedir.

– Kansere yakalanma oranını azaltır çünkü, bağışıklığı güçlendirir. Meme, akciğer ve karaciğer kanserlerinin hücrelerini azalttığı ortaya çıkmıştır.

Leave a Comment